Az alapítvány adószáma:
18016691-1-42

Bankszámlaszám - OTP Bank:
11713005-206010311-00000000

Kérjük segíts Balunak és sorstársainak az adód 1%-nak felajánlásával. Köszönjük!

Az alapítványról

Az alapítvány 2009-ben Balázs betegségéből kifolyólag azért jött létre, hogy segíteni tudjuk a hypoxiás (oxigén hiányos) és betegsége következményeként halmozottan sérült gyermekek, fiatalok, önálló életvitelének megvalósulását, családtagjaik támogatását. Célunk a hypoxiás betegek életesélyeinek javítása, a betegségükből adódó hátrányok csökkentése, jogaik, érdekeik védelme. Baleset során oxigén-hiányos állapot következtében agykárosodást szenvedett gyermekek külföldi gyógykezelésének finanszírozása. A betegség gyógyításában résztvevő szakemberek továbbképzésének, az általuk végzett kutatásoknak a támogatása.

Az alapítvány közhasznú alapítványként működik. Három tagú kuratórium működteti, és három tagú felügyelő bizottság ellenőrzi.

• Állapot: Bejegyzett
  • Megyei nyilvántartási szám: 10963/2009
  • Országos nyilvántartásbeli azonosító 3609/2009
  • Eljárt bíróság neve: Fővárosi Bíróság
  • Határozatt száma: 60907/2009.2
  • Jogerőre emelkedés dátuma: 2009.12.11.

Céljaink

• Egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító, rehabilitációs tevékenység.
  • Szociális tevékenység, családsegítés. Pontosan tudjuk hogy amikor mi belekerültünk Balázzsal ebbe az élethelyzetben mennyire elveszettek voltunk, mennyire nem találtunk semmi kézzelfogható tájékoztatást arra vonatkozóan, hogy a kórházból kikerülve mi lehet, vagy mi kell legyen a következő lépés, ami megtanítja nekünk, hogy mikként lehet élni, és főleg, hogy mikként lehet egy teljes életet élni, egy sérült gyermekkel a családban. Nem találtunk egy összefogó tájékoztatást arra vonatkozóan, hogy milyen terápiák vannak, melyek érhetőek el Magyarországon. Ennek érdekében havonta egyszer nyílt napot tartunk, ahol a mi példánkon keresztül bemutatjuk az érintett családoknak azokat a lehetőségeket, tapasztalatokat amit mi az elmúlt években össze szedtünk.
  • Oktatás, ismeretterjesztés. Saját tapasztalataink által vállaljuk a családok felkészítését, a gyermekek beintegrálását a családokban. Megmutatjuk, hogy trachea kanülel, vagy PEG-el élő gyermekkel mit kell kezdeniük, hogyan kell őket ápolni és kezelni. Felkészítést tartunk nekik, hogy az esetleges vészhelyzeteket mikként tudják ők maguk is elhárítani. Dolgozzunk annak érdekében, hogy el tudjunk indítani egy CPR programot, ahol megtanítjuk a szülőknek és leendő szülőknek az újraélesztés protokollját, hogy minél gyorsabban segítséghez jussanak a gyermekek ezzel is csökkentve az agysérülések lehetőségét.

Az alapítványt jelenleg teljes egészében önkéntes munkával tartjuk fent, igyekszünk, hogy minnél szélesebb körben meg tudjuk ismertetni munkánkat, és minél több pénzügyi forráshoz tudjuk hozzájutni, ezzel is növelve az esélyét annak, hogy több gyermeknek tudjunk segíteni.

Tagok

dr-rahou-zsuzsanna